6 Mistrzostwa w wabieniu i polowaniu na drapieżniki

Polowanie na drapieżniki

13 lutego 2016, już po raz szósty, na terenie obwodu Koła Łowieckiego „Nowy Bór” Łeba odbyły się Okręgowe mistrzostwa w wabieniu i polowaniu na drapieżniki. Pierwotny termin 30.01.2016 został przesunięty, ze względu na niekorzystne warunki pogodowe. Z roku na rok, wydarzenie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

W polowaniu wzięło udział 11 myśliwych z 7 kół łowieckich. Mistrzostwa rozpoczęły się o godzinie 7:00 zbiórką i odprawą. Myśliwi wylosowali mapki z rejonami polowań. Następnie członkowie koła łowieckiego Nowy Bór rozwieźli uczestników polowania do wylosowanych rejonów. O godzinie 11:30 zakończyła się I tura polowania. Uczestnicy ponownie spotkali się stanicy myśliwskiej, gdzie zjedli ciepły posiłek i podzieli się wrażeniami z porannego wyjścia w łowisko. O godzinie 13:30 nastąpiło ponowne losowanie łowisk i rozpoczęła się popołudniowa część polowania. O godzinie 17:30 nastąpiło zakończenie mistrzostw, podsumowanie i ogłoszenie zwycięzcy.

Pozyskano jednego lisa i oddano 5 strzałów. Królem polowania został kol. Marcin Piwka z Koła Łowieckiego „Ostoja” Mikorowo. Nagrodę dla zwycięzcy oraz znaczki okolicznościowe dla uczestników wręczył łowczy okręgowy kol.Marian Wilczewski. Po wspólnych łowach, myśliwi uczestniczyli w biesiadzie. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Koło łowieckie „Nowy Bór” Łeba oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Słupsku.

Galeria z polowania TUTAJ (kliknij)

Lista myśliwych:

Michał Gontar (Głuszec Lębork)

Marcin Piwka (Ostoja Mikorowo)

Arkadiusz Hałas (Darz Bór Słupsk)

Jacek Kotlarek (Darz Bór Słupsk)

Łukasz Paduch (Leśna Polana Sławno)

Agata Łabenda (Gwardia Słupsk)

Marian Makarewicz (Gwardia Słupsk)

Marcin Witka-Jeżewski (Gwardia Słupsk)

Jan Kondratowicz Jr (Nowy Bór Łeba)

Magdalena Krall (niezrzeszona)

Jacek Krall (Żbik Siemierowice)