7 Mistrzostwa w wabieniu i polowaniu na drapieżniki

11 lutego 2017, już po raz siódmy, na terenie obwodu Koła Łowieckiego „Nowy Bór” Łeba odbyły się Okręgowe mistrzostwa w wabieniu i polowaniu na drapieżniki. W tym roku, po raz pierwszy, część myśliwych polowała także na terenie obwodu Koła Łowieckiego „Gryf” Słupsk. Polowanie prowadził Łowczy Koła Łowieckiego „Nowy Bór” Łeba, kol. Jan Kondratowicz wraz z kol.Mateuszem Michałowskim z Koła Łowieckiego „Gryf” Słupsk.

W polowaniu wzięło udział 15 myśliwych z 9 kół łowieckich. Mistrzostwa rozpoczęły się o godzinie 7:00 zbiórką i odprawą. Myśliwi wylosowali mapki z rejonami polowań. Następnie członkowie koła łowieckiego Nowy Bór rozwieźli uczestników polowania do wylosowanych rejonów. O godzinie 11:30 zakończyła się I tura polowania. W czasie jej trwania pozyskano 3 lisy, oddano 12 strzałów. Uczestnicy ponownie spotkali się stanicy myśliwskiej, gdzie zjedli ciepły posiłek i podzieli się wrażeniami z porannego wyjścia w łowisko. O godzinie 13:30 nastąpiło ponowne losowanie łowisk i rozpoczęła się popołudniowa część polowania. O godzinie 17:30 nastąpiło zakończenie mistrzostw, podsumowanie i ogłoszenie zwycięzcy.

Łącznie w dwóch turach polowania pozyskano 6 lisów i oddano 23 strzały. Królem polowania został kol. Krzysztof Celuch z Koła Łowieckiego „Diana” Warcino (2 lisy). I vice-królem został Łukasz Paduch (Koło Łowieckie „Leśna Polana: Sławno, 2 lisy), a II vice-królem Jan Kondratowicz Jr (1 lis, Koło Łowieckie „Nowy Bór” Łeba). Nagrodę dla zwycięzcy oraz znaczki okolicznościowe dla uczestników wręczył łowczy okręgowy kol.Marian Wilczewski. Pamiątkowe albumy zostały ufundowane przez Lasy Państwowe. Po wspólnych łowach, myśliwi uczestniczyli w biesiadzie. Mistrzostwa zorganizowane zostały przez Koło Łowieckie „Nowy Bór” Łeba, Koło Łowiecki „Gryf” Słupsk oraz Zarząd Okręgowy PZŁ w Słupsku.

Galeria z polowania TUTAJ (kliknij)

Lista myśliwych:

Marian Makarewicz (Gwardia Słupsk)

Jacek Jaśkiewicz (Wilk Słupsk)

Jacek Kotlarek (Darz Bór Słupsk)

Arkadiusz Hałas (Darz Bór Słupsk)

Łukasz Paduch (Leśna Polana Sławno)

Marcin Przyniak (Leśna Polana Sławno)

Marcin Piwka (Ostoja Mikorowo)

Wojciech Wasilewski (Diana Warcino)

Adrianna Celuch (Diana Warcino)

Krzysztof Celuch (Diana Warcino)

Łukasz Grzenkowski (Żbik Siemierowice)

Marek Bułka (Żbik Siemierowice)

Franciszek Kondratowicz (Nowy Bór Łeba)

Jan Kondratowicz Jr (Nowy Bór Łeba)

Jerzy Grynia (Koszalin)